Korgun Palaimon - İdeal Bilgisayar

İçeriğe git

Ana menü:

Daha Az Stok

Maliyetleriniz Azalacak

Rekabet Gücünüze Güç Katacaksınız

Üretirken ve Satarken Planlayabileceksiniz

Her Şey Elinizin Altında Olacak

Kazancınız Daha Çok Artacak


Ürün Ağacı
Standart Ürün Ağacı
Gelişmiş Model Tanım
Bütünleşik Model Tanım


* KG PALAIMON / Ürün Ağacı ile anlaşılır ve sade üretim prensiplerini destekleyebilecek çok özel imkanlara sahip olacaksınız.

* Klasik üretim uygulamalarının tersine, malzeme ve process /tezgah/rota bilgilerini tek bir yapıda birleştirebilecek, çok seviyeli ve yarı-mamul tekniğine dayanan Üretim Ağaç kurgunuzu son derece basitleştirebileceksiniz. Bu sayede process/tezgah/rota bilgileri ile eşleştireceğiniz malzeme bilgileri ile her operasyon için kullanılacak malzeme listesini de (malzeme çeki listesi) kolayca izleyebileceksiniz.

* Ürün Ağacınızda hammadde, process/tezgah/rota, yan ürünler dışında bir de üretim esnasında kullanmanız gereken ancak sarf edemeyeceğiniz özel araçları da, (Örnek: kalıplar, taşıma aletleri..) kolayca izleyebileceksiniz.

* Dilerseniz tek bir Ürün Ağacından binlerce alternatif üretebilirsiniz.

* Ürünlerinizin modüler yapısı olabilir. (Örnek: mobilya, bilgisayar, aydınlatma vs). Bu durumda Sipariş esnasında müşterilerinizce belirlenen seçim ve isteklerin üretim ve stok sisteminize kolayca geçişini sağlayabileceksiniz.

* Ürünlerinizin renk kombinasyonları olabilir (Örnek: boya, kimya sanayi...).
Bu durumda da Ürün Ağaçlarınızı tek tek yazmak yerine KG PALAIMON/Ürün Ağacı sisteminin renk kombin özelliği ile kendinize göre oluşturabileceğiniz renk kombinasyonlarınızı topluca sisteme alabilecek ve işlemlerinizi hızlandırabileceksiniz.

* Ürünlerinizin renk/beden ve ayrıca asorti yapısı olabilir (Örnek: ayakkabı, tekstil, vs). Bu durumda sipariş esnasında müşterilerinizce belirlenen renk/beden/asorti seçim ve isteklerini, KG PALAIMON/bütünleşik Ürün Ağacı sisteminin renk/beden/asorti özelliği sayesinde renklere-renk, renklere-beden, bedene-renk, bedene-beden tanımlamalarını tek bir ürün ağacında hızla yapabilir ve yüzlerce Ürün Ağacı yerine sadece 1 Ürün Ağacında çalışmanın rahatlığını yaşarsınız.Ana İmalat Planı (MPS)
Üretim Tanımları
Process Tanımları
Tezgah Tanımları
Rota Tanımları


Firmanızın değişik alanlarında ve farklı sektörlere hitaben yaptığı üretim faaliyetlerini, tanımlayarak, tek sistem üzerinden takip edebilir ve firmanızın iş hiyerarşisine hakim olabilirsiniz.Üretim birimlerinizde kullandığınız tüm tezgah ve makinelerin tanımlamasını yaparak, hangi işin hangi tezgah-makinede yapıldığını, iş yoğunluğunu anında görebilir, tezgah-makineleriniz durumlarına göre planlama yapabilir ve üretim esnasında yaşanabilecek gecikme ve boşlukları önceden ve anında görebilir, imalatınızı daha sağlıklı takip edebilirsiniz..

KG PALAIMON / MPS tarafından kullanılan Bill of Material (BOM) tekniği sayesinde, sadece yapılacak işin hammadde/operasyon değişikliklerini (Standart ürün reçetesini etkilemeden) yapabileceksiniz.KG PALAIMON / MPS ile her üretim emrinin geçmesi gereken rotayı bilecek, process (operasyon)/tezgah bazında siparişlerinizin üretim durumunu izleyebileceksiniz.


Malzeme İhtiyaç Planı (MRP)
Model Malzeme Planlama
Model Maliyet Planlama


KG PALAIMON / MRP modülü ile NE, NE ZAMAN, NE KADAR GEREKİYOR sorusunu heran cevaplayabilirsiniz.

Alınan , üretimi devam etmekte olan siparişlerin, üretim durumlarıyla birlikte hammadde ihtiyaçlarınızı günlük-haftalık-aylık-yıllık çizelgelerle izleyebilir ve hammadde rezerv durumlarını kontrol ederek satın almanızı yönlendirebilirsiniz.

Kullanılan hammadde miktarı ve üretim esnasında kullanılan diğer sabit giderlerden yola çıkarak, modellerin birim maliyetlerini hesaplayabilirsiniz.

Siparişlerinizin hammadde ve üretim maliyetlerini anında görerek, yapmak istediğiniz üretimin kar-zarar durumlarını anında tespit edebilirsiniz.

Yaptığınız dönemsel üretim planları için gereken hammaddelerin maliyetlerini anında görebilir ve üretim bütçe planlaması yapabilirsiniz.

Yaptığımız tüm maliyet planlarını, istediğiniz döviz cinsine göre; FİFO, LİFO, Alış Fiyatı, Ortalama Alış Fiyatı, Son Alış Fiyatı ve Ağırlıklı Ortalama Alış Fiyatı üzerinden hesaplamasını yapabilirsiniz.
Kapasite İhtiyaç Planı (CRP)
İşgücü Kapasite Planlama
Donanım Kapasite Planlama


KG PALAIMON / CRP modülü ile HANGİ PROCESS , HANGİ TEZGAH NE ZAMAN VE NE KADAR DOLU? sorusunun cevabını anlık olarak alabilir, process ve tezgahlarınızın üzerindeki yükü ve kapasitenizi zaman ekseni üzerinde görerek gelecek darboğaz noktaları veya dönemlerini önceden kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Tezgah kapasitelerinin değiştirilmesi, ana imalat planı üzerindeki değişiklikler, processlerden gelen tamamlandı bilgilerini anında görebilir ve izleyebilirsiniz.

Üretim zamanlama planlaması yaparak, gerekli durumlarda iş akışına, yerinde müdahale edebilir, iş gücü verimliliğini arttırabilirsiniz. Gereksiz iş gücü maliyetlerini ve oluşabilecek darboğazları önceden görerek gerekli önlemleri alabilirsiniz.

KG PALAIMON / CRP, ile BİR PROCESS ÖNÜNDE BEKLEYEN İŞLER sorusunu kolaylıkla cevaplandırabilirsiniz. Ekranınıza baktığınızda herhangi bir iş merkezinin önünde bekleyen üretim emirlerini, hangi müşterinizin hangi siparişi olduğunu görebilirsiniz.

Maliyet Yönetimi

Standart Maliyet Yönetimi
Full Maliyet Yönetimi


KG PALAIMON / MALİYET modülü ile yaptığınız tüm maliyet planlarını, istediğiniz döviz cinsine göre ve FİFO, LİFO, Alış Fiyatı, Ortalama Alış Fiyatı, Son Alış Fiyatı, Alış Tarihine En Yakın Fiyat, Ağırlıklı Ortalama Alış Fiyatı yöntemleri üzerinden hesaplamasını yapabilirsiniz.

Gerçek anlamda fire maliyetlerinizi ve dönem sonu imalat alanında kaydi olarak kalan ancak gerçekte olmayan malzemelerinizi kolayca hesaplayıp izleyebilirsiniz.

KG PALAIMON / MALİYET modülü ile üretim sürecinde oluşan masraflarınızı (Örnek: işçilik, enerji giderleri, genel giderler...) gerçek anlamda takip edebilirsiniz.

KG PALAIMON / MALİYET modülü ile klasik programlardaki maliyet hesaplamalarının en sorunlu işlemi olan "İadelerin doğru maliyetlendirilmesi" işlemini siz kolay ve doğru olarak yapabileceksiniz.

KG PALAIMON / MALİYET modülü ile Fiili Maliyet (Actual Cost) hesaplarınıza gerçek anlamda sahip olabileceksiniz.
Pazarlama / Satınalma Sipariş

Pazarlama Siparişleri
Pazarlama Sipariş Yönetimi
Satınalma Siparişleri
Satınalma Sipariş Yönetimi


Sipariş işlemlerinizi dilediğiniz döviz cinsi ile gerçekleştirebilir, işlem sırasında aynı ekran üzerinde ürünlere ait stok mevcutlarını, renk/ beden ve hareket detaylı görebilir, sipariş, stok ve rezerv durumlarını izleyebilirsiniz.

Asorti, lot, koli ve takım takibi yapabilirsiniz.

Sipariş sırasında, esnek fiyatlandırma sayesinde aktif fiyatın yanı sıra, müşterilere özel belirlenen fiyat ve iskontoları da kullanabilirsiniz.

Üretime giriş, sevkiyat, teslim ve iptal tarihlerini takip edebilirsiniz.

Avans, onay ve ödeme planı takipleri yapabilir, sipariş üzerine notlar alabilirsiniz.

"XML VERİ GÖNDER ve XML VERİ AL" özelliği ile, hazırlanan siparişleri farklı program kullanan tedarikçilerinize, bayilerinize veya şubelerinize rahatlıkla gönderebilir, gereksiz işlem kargaşasından kurtulabilirsiniz.

Bir siparişi birden fazla müşteri için tek tuş ile çoğaltabilirsiniz.

Tek tuş ile siparişin irsaliye ve faturasını hazırlayabilir, sevkiyat veya depo mal kabule gönderebilirsiniz.

Sipariş alırken veya verirken, dilerseniz barkodlu işlem yapabilir ve manuel işlemlerden kaynaklanan yanlışlıklardan kurtulabilirsiniz.

Tek tuş ile bir veya birden fazla pazarlama siparişini üretime gönderebilir ve üretim durumuna göre sipariş takibi yapabilirsiniz. Siparişler birden fazla sevkiyat (irsaliye, fatura) ile kapanıyor olabilir. Örneğin bir siparişe istinaden 10 farklı zamanda sevkiyat yapabilir bütün kısmi gönderimleri sistem tarafından izler ve sipariş ile ilişkilendirebilirsiniz.

KG PALAIMON / pazarlama sipariş modülü ile sipariş girişi esnasında rezervasyonlar ile karşılanan miktarların dışında kalan kısımlar için istenirse otomatik olarak üretim talebi de yaratabilirsiniz.

Siparişlerinizi FİFO (ilk giren, ilk çıkar) ve LİFO (son giren, ilk çıkar) mantığına göre takip edebilir ve siparişlerinizin teslimat durum raporlarına anında ulaşabilirsiniz.

Siparişlere göre stok rezerv edebilir ve yeni gelen siparişleri, depo stok rezerv durumlarına göre net mevcutlar üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Üretim planlamadan gelen hammadde talep bilgilerine anında ulaşabilir ve tedarikçilerinize, satınalma siparişleri verebilirisiniz.

Tek tuş ile pazarlama siparişinizi/satınalma siparişine, satınalma siparişinizi /pazarlama siparişine dönüştürebilirsiniz.

Siparişlerinizin tamamını ya da bir kısmını kapatabilir, geçici ve kesin olarak işlem dışı bırakabilirsiniz.

Siparişlerinizi konsinye, fason, promosyon ve dahili sipariş vb gibi, istenilen işlem detayı ile takip edebilirsiniz.

İstenilen detayla sipariş raporları alabilirsiniz.

İstendiğiniz şekilde sipariş formlarınızı sınırsızca siz tasarlayabilirsiniz.
Üretim Talep Yönetimi
Pazarlanmadan Üretim Planlamaya Talepler


Pazarlamadan aldığınız siparişleri, anında üretim planlamaya yönlendirebilirsiniz.

Değişik müşterilerden pazarlamaya gelen siparişleri ürün reçetelerine, üretim aşamalarına, termin tarihlerine ve ürün cinsine göre gruplayabilir, üretim iş emirlerini oluşturabilirsiniz.Satınalma Talep Yönetimi
Üretimden Satınalmaya Talepler


* Depo stok ve rezerv miktarlarına göre planlama yapabilir ve belirli dönemlerde fazla talep gören ürünler için üretim planlama yapabilirsiniz.
* Üretim emirlerini oluştururken, imalat iş durumuna göre yönlendirme yapabilirsiniz.
* Acil üretilmesi gereken siparişler için ara üretim planları oluşturabilir ve üretim iş akışında, ana iş planını bozmadan gerekli değişiklikleri anında yapabilirsiniz.
* Üretim planlama esnasında gerekli olan hammaddeler için alınan talepleri gönderebilirsiniz.

Üretim Emri
İş Emri
Üretim Emri
Bütünleşik Üretim Emri


Pazarlamadan ve üretim planlamadan gelen üretim talepleri, iş emirlerini anında oluşturabilirsiniz.

İş emirlerini oluştururken, imalat durumunu anında görebilir ve üretim sürelerini net olarak belirleyebilirsiniz

Üretim emirlerini üretim ve sevkiyat durumlarınıza göre istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

Farklı üretim siparişlerinden ve üretim planlamadan gelen üretim taleplerini, belirli kriterlerde birleştirerek üretim emri oluşturabilirsiniz.

Bir iş emrine verilenleri ve iade alınanları ayrı ayrı izleyebilir, bunun sonucunda hem ihtiyaçlarınızı hem de tüketiminizi ve firelerinizi net olarak görebilirsiniz

Eski, verimsiz, programlardan kurtulacak, bir iş emrinin ne beklediği ve ne zaman nelere ihtiyaç duyacağı sorusu yerine, hangi malzeme hangi iş emirleri tarafından ne zaman ve ne kadar tüketilecek sorusu sayesinde kritik duruma düşen malzemelerden hangi iş emirlerinin etkileneceğini tam zamanında görebileceksiniz.
Üretim Alanı Yönetimi
Process Bazında Üretim Takip
Tezgah Bazında Üretim Takip
Rota Bazında Üretim Takip
Barkodlu Üretim Takip


* Devam eden üretimleri tek tuş ile takip edebilir, üretime verilen siparişlerin yada iş emirlerinin hangi processde, tezgahta olduğunu anında görebilirsiniz.

* Üretime verilen işlerin rota takibini yapabilir ve gereksiz zaman ve iş harcamalarını kontrol altına alabilirsiniz.

* Process - Tezgah detaylarına göre, üretim emirlerinin hangi process-tezgahta olduğunu, bir process - tezgahın bitirdiği işleri, başlaması gereken işleri, halen elinde olan işleri, yaptığı fireleri, gecikmeleri ve üretimin genel durumunu anında görebilirsiniz.

* Üretimin izleyeceği rotalardaki aksamaları ve yanlışlıkları anında görebilir ve yerinde müdahalelerle verimliliğinizi arttırabilirsiniz.


Parça Başı İşçilik Yönetimi
Tüm tezgahlarda çalışan işçilerinizi tanımlayabilir ve process-tezgahlarda çalışan işçilerin vardiya ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Üretime verdiğiniz her üretim emrinin hangi process ve tezgahlarda hangi işçiler tarafından yapıldığını anında görebilirsiniz.

Oluşan aksamaların kimden ve niçin kaynaklandığını anında görebilir ve gerekli önlemlerinizi alabilirsiniz.

Parça başı çalışan işçilerinizin yaptıkları işleri, hak edişlerini ve yaptıkları fireleri tek tuş ile görebilirsiniz.

Saat, gün, hafta, ay ve yıl bazında tezgah / işçi performans takibi yapabilirsiniz.
ISO 9000 Geri İzleme Desteği

KG PALAIMON programınızın stok yönetim yapısı tamamen evrak düzeni içinde gerçekleşir.

ISO 9000 Geri İzleme Desteği sayesinde bir siparişin veya yapılan üretimin hangi tarihte yapıldığını, hangi üretim biriminizde yapıldığını, hangi processlerden geçtiğini, hangi tezgah veya makinden yapıldığını, hangi işçilerin yaptığını, hammaddesinin hangi tarihte ve nereden alındığını anlık olarak izleyebilir ve oluşan aksama veya firelerin neden kaynaklandığını görebilir ve zamanından önce müdahale edebilirsiniz.
Fason Takip
Fason üretim yaptırdığınız atölye ve firmaları tanımlayabilir ve üretim durumlarını görebilirsiniz.

Fasoncularınıza yönlendirdiğiniz sipariş ve üretim emirlerinizi takip edebilirsiniz

Fasoncularınızın elindeki hammaddelerinizi detaylı olarak takip edebilir, bu sayede fasoncularınıza yönlendirdiğiniz üretim emirlerine göre ihtiyaçları olan hammaddeleri anında tespit edip gereken tedarikleri zamanından önce yapabilirsiniz.

Fasoncularınıza dönemsel olarak yaptıracağınız üretim durumuna göre ihtiyaçları olan hammadde tedarik planını toplu olarak yapabilir ve üretim esnasında hammadde eksikliklerinden oluşan sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Fasoncularınızın üretim kapasitelerini anında görebilir ve verimlilik derecesine göre sağlıklı üretim yaptırabilirsiniz.

Fasoncularınızın yaptıkları fireleri birebir takip edebilir, firelerden oluşan hammadde ve parasal kayıplardan kurtulursunuz.

Fasoncularınızın hak edişlerini tek tuş ile hesaplayabilirsiniz.
Fire Takip
Üretiminizin tüm aşamalarında oluşan geçici ve kesin fireleri kontrol altına alabilirsiniz.

Firelerin oluşma nedeninin, hammaddelerden, işçilerden veya diğer sebeplerden kaynaklandığını anında görebilir ve kayıplardan kurtulabilirsiniz.

İmalat esnasında herhangi bir process ve tezgahta kullanılmayan hammaddeleri tespit edip, kullanılabilecekleri başka aşamalara yönlendirerek hammadde sarfiyatlarını en aza indirebilirsiniz.

Fire maliyetlerini görebilir ve bu maliyetlerin net kar-zarar oranlarına yansıtma işlemlerini tek tuş ile yapabilirsiniz.

Gerçek anlamda fire maliyetlerinizi ve dönem sonu imalat alanında kaydi olarak kalan ancak gerçekte olmayan malzemelerinizi kolayca hesaplayıp izleyebilirsiniz

Bir mamulün üretimi esnasında oluşan firelerin, bir başka modelin üretimi için kullanılırlık derecesini tespit edebilir ve gereksiz hammadde satınalma taleplerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Üretim rezervasyon çalışması yapabilir ve yaptığınız bu rezervasyonlara göre üretim yapabilirsiniz.
Rezervesyon
Üretim rezervasyon çalışması yapabilir ve yaptığınız bu rezervasyonlara göre üretim yapabilirsiniz.
Stok  
Stok Kartı Tanımları
Stok İşlemleri
Stok Yönetimi
Envanter Kar Zarar Yönetimi
Stok Sayımı


Ürünlerinizin Renk, Beden ve Model detaylı Stok Kartlarını açabilir, ürünlere ait resimler ekleyebilirsiniz.

Kartlar üzerinde Stok mevcutlarını ve hareketlerini izleyebilirsiniz.

Ürünlere sınırsız sayıda Barkod numarası verebilirsiniz.

Toplu fiyat değişikliklerini oran ve tutar bazında yapabilirsiniz.

Anlık fiyat değişiklikleri uygulayabilirsiniz. (1 saatlik promosyon indirimi, bayram indirimi, indirim günü v.b.)

Stok Yönetim özelliği sayesinde tüm işlemleri, istediğiniz döviz cinsi ve tarih aralığında raporlayabilirsiniz.

Tüm Raporları Renk, Beden ve Model detaylı alabilirsiniz.

Sayım işlemlerinizde Stok mevcudunu, Yapılan sayımı ve aradaki farkı aynı ekran üzerinde görebilir, sayım işlemine devam ettiğiniz sürece farkları takip edebilirsiniz.

Sayım sonrasında, Stok giriş - çıkış fişi veya Dahili irsaliye giriş-çıkış fişi ile anında sayımınızı geçerli duruma getirebilirsiniz.

Depolarınızda yapılan sayım listelerini XML formatında alıp, genel sayımınızın içerisine dahil edebilirsiniz.

Kar Zarar ve Envanter yönetimi sayesinde FİFO, LİFO, Ortalama, Ağırlıklı Ortalama, Aktif Satış Fiyatı ve daha bir çok yöntem ile Stok maliyetlerinizi istediğiniz Döviz Cinsi Üzerinden takip edebilirsiniz.

Alınan raporları Excel, Word, Text formatında saklayabilir, e-mail olarak gönderebilirsiniz.
Barkod Yönetimi  
Barkod Oluştur
Hızlı Barkod İşlemleri


Bir ürün için sınırsız sayıda barkod tanımlaması yapabilirsiniz.

Dilediğiniz kadar ürüne ait Barkodlamayı birkaç saniye içerisinde yapabilirsiniz.

"Normal" veya "EAN" sistemi ile barkodlama yapabilirsiniz.

Barkod etiketi üzerinde bulunmasını istediğiniz alanların seçimini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Barkod etiketlerini hazırlarken ürüne verilen diğer numaraların korunmasını sağlayabilirsiniz.
Cari
Cari Kart Tanımları
Cari İşlemler
Cari Yönetim


Cari kartlar üzerinde firmalara ait genel, özel ve finans bilgilerini, sınırsız sayıda döviz cinsi ile takip edebilirsiniz.

Cari kart üzerinde firmanın siparişlerini görebilirsiniz.

Tek tuş ile hazırlanabilen stoklu extre ile tüm fatura detaylarını görebilir,mutabakatlarınızı eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Borç veya Alacak listesini tek bir tuş ile, istenilen tarih aralığında hazırlayabilirsiniz.

Hazırlanan raporları aynı ekran üzerinde merkez-mağaza transferi için hazırlatabilir, Word, Excel, Text formatında saklayabilir, e-mail olarak gönderebilirsiniz.

Fatura

Fatura
Fatura Yönetimi


Faturalarınızı istediğiniz döviz cinsinde düzenleyebilirsiniz.

"XML GÖNDER" ve "XML AL" özelliği sayesinde, hazırlanan Faturaları farklı program kullanan tedarikçilerinize, bayilerinize veya şubelerinize rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Alışı, Satışa-Satışı, Alış Faturasına çevirebilir, aynı Faturayı diğer firmalar için de tek tuş ile hazırlatabilirsiniz.Hazırlanan Faturaları farklı lokasyonlara gönderebilirsiniz.

"Siparişten Al" özelliği sayesinde işlem yapılan firmalara ait diğer siparişleri de, aynı Fatura üzerine ekleyebilirsiniz.

"İrsaliye Bağlantıları" özelliği sayesinde Fatura üzerinde, işlem yapılan Firmaya ait diğer irsaliyeleri de toplu olarak faturalaştırabilirsiniz.

Fatura üzerinde Kalem Iskonto ve Genel Iskontoyu, Tutar ve Oran olarak uygulayabilirsiniz.

Kurlara göre toplamlar, KDV'ler ve Iskontoları detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Fatura içerisindeki ürünlerin barkodlarını tek tuş ile, aynı ekran üzerinde hazırlayabilirsiniz.

İstenilen döviz cinsi ve tarih aralığında Fatura ve KDV Raporları alabilirsiniz.

Rapor üzerindeki Fatura bilgisinin, Renk-Bedenli stok durumu, Rezerv durumu ve Sipariş durumunu, tek tuş ile görüntüleyebilirsiniz.
İrsaliye


İrsaliye
İrsaliye Yönetimi


İstenilen döviz cinsi ve tarih aralığında İrsaliye raporları alabilirsiniz.
( Faturalanmış, Faturalanmamış, İskonto uygulanmış veya uygulanmamış, KDV dahil, KDV hariç v.b. detaylarda)

Rapor üzerindeki İrsaliye bilgisinin, Renk-Bedenli stok durumu, Rezerv durumu ve Sipariş durumunu, tek tuş ile görüntüleyebilirsiniz.

İrsaliyelerinizi istediğiniz döviz cinsinde düzenleyebilirsiniz.

"XML GÖNDER" ve "XML AL" özelliği sayesinde, hazırlanan İrsaliyeleri farklı program kullanan tedarikçilerinize, bayilerinize veya şubelerinize rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Manuel veya barkodlu olarak oluşturulan tüm irsaliyeleriniz, tekrar manuel işlem gerektirmeksizin tek tuş ile Fatura işlemine kadar program tarafından otomatik olarak tamamlanır.

"Siparişten Al" özelliği sayesinde işlem yapılan firmalara ait diğer siparişleri de, aynı İrsaliye üzerine ekleyebilirsiniz.

İrsaliye üzerinde Kalem Iskonto ve Genel Iskontoyu, Tutar ve Oran olarak uygulayabilirsiniz.

Kurlara göre toplamlar, KDV'ler ve Iskontoları detaylı olarak izleyebilirsiniz.

İrsaliye içerisindeki ürünlerin barkodlarını tek tuş ile, aynı ekran üzerinde hazırlatabilirsiniz.
Çek/Senet
Çek/Senet Bordroları
Müşteri Çek/Senet Girişleri
Firme Çek/Senet Çıkışları
Çek/Senet İşlemleri
Müşteri Çek/Senet İşlemleri
Firma Çek/Senet İşlemleri
Çek/Senet Takip İşlemleri
Çek/Senet Yönetimi


Müşteri ve firma çek-senet işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İstenilen döviz cinsi ile işlem yapabilir, çek-senetlerin vadesi ve anlık kurdan değerlerini hesaplatabilirsiniz.

Aylık enflasyon oranına göre çek-senet yaşlandırma yapabilirsiniz.

Hareket çoğaltma özelliği sayesinde, işlem yapılan Cari için 1'den fazla sıralı çek-senedi aynı bordro üzerinde, tek tuş ile birkaç saniye içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Çek-Senet kartları incelendiğinde çekin-senedin tüm akıbetini önceki ve son durum pozisyonunu inceleyebilirsiniz.

Çek-Senet takibi ile banka modülü entegre olup, yapılan firma çek-senet çıkışlarında çalıştığınız banka veya bankalar ile on-line işlem görür.

Portföye alınan çek-senetlerin giriş anında ortalama vadesi ve günü program tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Portföydeki çek-senetleri toplu seçim özelliği sayesinde, tek bir cari hesaba ciro veya teminat için tek bir tuş ile seçebilir, işlem yapabilirsiniz.

Çek-senet yönetim özelliği sayesinde tüm çek-senet işlemlerini raporlayabilirsiniz.

Alınan raporlar üzerinde gruplama yapabilir, müşterinin Cari kartı veya Çek-Senet kartını inceleyebilirsiniz. 
İçeriğe dön | Ana menüye dön