Eta:Depo Yönetimi Mobil El Terminali - İdeal Bilgisayar

İçeriğe git

Ana menü:

Çözümlerimiz > Eta

Eta:Depo Yönetimi Mobil El Terminali

Stok yönetimi , Sayım fişi , Depo otomasyonu , Fiyat gör , Parti Takibi
Bakod ile veya barkodsuz çalışma
Cari işlemleri , Cari kart tanımlama , Bakiye izleme
Cari bazlı fiyat takibi . İstenilen cariye göre satış fiyatı belirlenebilir.
Sıcak satış işlemleri , Sahada veya showroom da fatura düzenleyebilme
Soğuk satış , Sahada veya showroom da sipariş hazırlama .
Siparişlerin doğru teslim edilebilmesi için sipariş kapatma işlemleri yapılabilmesi
Fatura veya sipariş evraklarını dizayn edebilme
Ağdaki yazıcıları veya sahada Bluetooth yazıcılardan çıktı alabilme
Tahsilat işlemleri . Nakit , Kredi Kartı ve Çek ile tahsilat işlemi yapılabilmesi
Root Takibi , satıcıların belli sıra ile müşterileri ziyaret edebilmesi ( Günlük , haftalık vb.)
El terminali uygulamsını sahada veya showroomda daha hızlı daha doğru faturalama/sipariş alma işlemi , ürün teslimat işlemlerinde doğru ürünleri teslim edebilmek için , depo sayım işlemlerinde , depolar arası ürün sevkiyat işlemlerinde kullanabilirsiniz. Online ve offline özelliği sayesinde internetin olmadığı veya zayıf olduğu ortamlarda da rahatlıkla çalışabilir. Kolay kullanımı sayesinde artı bir eğitime gerek kalmaz . Ayrıca Elterminali uygulaması firmanızın isteklerine göre projelendirilebilir.


El terminali Otomasyonu Teknik Özellikleri

Online Çalisma. Yapılan işlemler anında merkeze iletilir . Anlık stok ve cari bakiye takibi yapılır.
Offline Çalisma. İnternet olmadan da bilgiler cihaz üzerine yüklenerek çalışabilir. İstenilen zaman da veriler merkeze aktarılır.
Kolay kullanım. Parametrik yapı . Satıcının kullanacağı modüle göre ekranlarının düzenlenebilmesi. Sadece fatura kullanabilsin vb.
İstenilen sayıda satıcı tanımlayabilme .
Satıcılara göre yetki tanımlamayabilme . Ürün fiyatını değiştirebilir veya değiştiremez , iskonto yapabilir vb.

ETA El terminali uygulaması ile online veya offline olarak çalışabilirsiniz. Online çalışmada elterminalleri GPRS (3G) veya Wifi üzerinden sürekli olarak merkeze bağlıdır. Online çalışmanın avantajı stok bakiyeleri , fiyatları veya yeni tanımlanan stoklar anlık olarak elterminali üzerinden görülür. Aynı kavramlar cari bilgileri içinde geçerlidir. Yine online çalışmada düzenlenen evraklar ( Fatura ,Sipariş , Tahsilat vb. ) anlık olarak merkeze iletilir. İnternetin iyi çektiği yerlerde bu yöntem önerilir . Showroom da yapılacak işlemler online olabilir.
Offline işlemler ise sahada internetin zayıf olduğu ortamlarda tercih edilebilir. Bu çalışma sisteminde satıcılar bilgileri belli periyotlarda elterminaline yükler. Örnek sabah sahaya çıkmadan stok bilgileri , cari bilgileri vb bilgileri cihaza yüklenir . Bu bilgiler ile sahaya çıkıp fatura , sipariş veya tahsilat işlemleri gerçekleştirilir. İnternete bağlandıkları anda o zamana kadar düzenledikleri evrakları merkeze aktarabilirler . Aktarma zamanı satıcıya bağlıdır. internet olduğu sürece aktarım yapabilir. Bu sistem de aslında online işleme benzemektedir. Çünkü gün içerisinde istenilen sayıda karşılıklı veri aktarımı yapılabilir.


El terminali uygulaması kullanımı oldukça pratikdir. Yapılacak ayarlar tamamen merkezden yapılır . Yetkiler sayesinde ise satıcının hatalı bir işlem yapması önlenir. Satıcının kullanacağı modüller yine merkez tarafından belirlenir. Bir satıcı fatura düzenleyebilir ve tahsilat yapabilirken başka bir satıcı sadece sipariş toplayabilir. Sahada satış işlemleri için de opsiyonel olarak root takibi kullanılabilir.Root takibinde satıcı o gün hangi ziyaretleri yapacaksa listesine o müşteriler gelir. Yine parametrik olarak bu ziyaretleri sıra ile veya karışık olarak yapabilir. Bu ziyaretlere yeni ziyaret bilgileri merkez ile irtibata geçerek eklenebilir veya mevcut bir ziyaret listeden çıkartılır. Bu pratiklik sayesinde satıcılar için ekstra eğitime gerek kalmaz.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön